Dental Anestezi

Pazartesi, 02 Eylül 2013 08:48 yönetici
Yazdır PDF

Anestezi : Modern dişhekimliğinde en önemli öğe !

Anestezinin hızlı, etkili ve acısız olması hastanızın güvenini kazanmanızı, böylece daha rahat çalışmanızı ve işinizden en yüksek verimi almanızı sağlar. Tüm bunlar modern dişçiliğin esaslarıdır.

Sizin klinik gerçekleriniz …

Uygulama yapılacak olan alana ve patalojiye bağlı olarak farklı anestezi metodları arasında karar vermek zorunda kalacaksınız .Fakat hiçbirinden tam anlamıyla memnun olmayacaksınız.

Spix Anestezi’ de belli bir süre beklemek ve uyuşukluk hastalar tarafından istenmeyen bir durumdur.Ayrıca, çocuk hastalarda bir miktar acıya yol açabilir.Hekimler sistematik olarak çalışamazlar ve bazen intraligamenter anestezi ve intrapulpal anestezi uygulamak gerekebilir ve bu başarılı bir sonuç almanızı etkileyebilir ve hastada acıya sebep olabilir.

Intraligamenter ve Intraseptal Anesteziler ise daha etkin olmalarına karşın nekrosiz riski olmadan yoğun vasokonstrikor kullanımına izin vermemektedir.Geleneksel sistemlerle kullanılan bu yöntem, masküler efor sarfetmenize ,iğnenin bükülmesine ,dokunun istenenden fazla delinmesine, lezyona yahut doku enfeksiyonuna neden olabilir.

Inflitrasyon Anestezi mondibular molerde etkili değildir.Bu hastada istenmeyen bir uyuşma ve ekstraksiyon durumunda da damakta enjeksiyon acı verici olabilir.

Palatin ve intropupal anesteziye gelecek olursak, biz modern dişçilikte bunları uygulamanızı tavsiye etmiyoruz.

Bizim size önereceğimiz çözümler.....

Anestezide kesin başarı …

Basit bir anestezi yöntemiyle sorunlarınızdan sonsuza dek kurtulacaksınız.Quicksleeper ile patalojide ve çalışmak istediğiniz herhangi bir bölgede aynı yöntemle beklemeden, nekrosiz riski olmadan ve hastada uyuşma olmaksızın çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

Tüm anestezi çeşitleri için ideal çözüm quicksleeper...

Mondibular molerler 3 dk dan daha kısa bir sürede tedavi edilir.

İnsizor köpek dişlerindeki plaklar hastaya kesinlikle rahatsızlık verilmeksizin yüksek bir verimle temizlenir.

Tekli ve çoklu ekstraksiyonlarda yumuşak doku uyuşması olmaz.

Hasta bölgenin daha iyi görünümü için implantoloji çalışmasıyla hemostaz azaltılır.

Bu şekilde tekli ekstraksiyonlarda dudakta uyuşma olmadan ,bekleme olmaksızın, lingual yada palatal enjeksiyon gerekmeden sadece bir enjeksiyon noktasıyla çalışabilir hatta 2 ila 6 diş arası anestezi yapabilirsiniz.

Transkortikal anestezi; İyi bilinen bir teknik

Transkortikal anestezi ,anestezide kesin başarıyı garanti eden tek teknik.Anestezik solüsyonu direk olarak dişin etrafını saran sponge-bone’a enjekte edebilirsiniz. Bütün ulusal ve uluslararası çalışmalar, bu yöntemin hızlı ve etkili oluşunu vurgulamaktadır. Prosedür basit ve hızlıdır. Çünkü tedavi anesteziden hemen sonra başlatılır:

  • Gingival (dişeti) anestezisi ( a )
  • Kortikal tabakada perforasyon ( b )
  • Transkortikal enjeksiyon ( c )
  • Karakteristik Özellikleri

  • Bekleme gerektirmez.
  • 1/80,000’e kadar adrenaline bağlı olarak nekroz riski olmaksızın kullanım.
  • Pulpitler ile dişlerde ve mondibular molerlerde maksimum etki.
  • Tek ektraksiyonda bile lingual ve palatal injeksiyona gerek duyulmaz.
  • Yumuşak doku uyuşması olmaz.
  • 2 ila 6 dişi anestezi edebilirsiniz.
Cuma, 15 Kasım 2013 11:57 tarihinde güncellendi